Zisti viac

Komparzisti & Herci

Komparz pre každého!
Komparz ti ponúka jedinečnú príležitosť ako vyskúšať niečo nové, získať profesionálne skúsenosti, spoznať zaujímavých ľudí a pritom zábavou si zarobiť skutočné peniaze.

Komparzista alebo iným názvom štatistaje
to niekto, kto sa vo filme alebo v reklame objaví v pozadí hlavného hrdinu. Napríklad za hlavným hercom prebehne dieťa alebo prejde manželský pár a nič nepovedia, nemajú text, ani ďalšiu špeciálnu úlohu, len dotvárajú prostredie, aby mal divák pocit, že vidí skutočnú ulicu. Takto sa vo filme alebo v seriáli bude prechádzať veľa rôznych typov komparzistov podľa toho, o aký film, reklamu či seriál pôjde. Komparzisti sú obsadzovaní najmä do filmov, reklám, seriálov, divadiel, či TV relácií. Komparzom to nekončí. Možno niekoho zo štábu zaujmeš natoľko, že po úspešnom komparze dostaneš ponuku na nejakú menšiu hereckú rolu. A takto sa môžeš prepracovať ešte ďalej.

Zahoď obavy
Nemusíš sa báť, že nevyzeráš ako herec z Hollywoodu. Pre komparz sa hodí každý. Raz potrebujeme malé deti, inokedy starých ľudí, študentov alebo typické mamičky z domácnosti. Nie sú tu určené žiadne podmienky, šanca je tu pre každého! Účinkovať v reklamách môže naozaj každý aj TY, jednoducho ktokoľvek. Nezáleží na vzhľade, veku či na postave. V reklamách účinkujú rôzne typy ľudí  – vysokí, nízki, silnejší, chudí, bradatí, ryšaví, pehatí, siláci s bruškom, športovci,... Nezabúdaj, že čím si zaujímavejší, tým lepšie.

Zaujímavý je aj zárobok
Ten sa líši v závislosti od televízneho projektu. Reklamy bývajú zvyčajne najlepšie platené. Honoráre sapočítajú v stovkách až tisícoch EUR. Komparzovanie v televízii je však honorované medzi 20 a 100 euramina deň, niekedy máš zabezpečenú aj stravu či dopravu. Niečo si zarobíš a navyše budeš mať zaujímavú skúsenosť, výlet a neopakovateľný zážitok. A pocit, keď sa uvidíš v televízií hoc aj na zlomok sekundy je na nezaplatenie.

  • Nepotrebuješ špeciálne vzdelanie, k umeleckému „výkonu“ ti stačí dobrá nálada a úsmev na tvári.
  • Zviditeľni sa zaregistrovaním do najväčšej slovenskej databázy komparzistov a určite svoju šancu dostaneš.
  • Ako jediný nezrážame nikomu nič z honoráru a peniaze zodpovedne vyplácame ihneď po skončení natáčania. Inak by sme predsa neboli najväčšia a najlepšia agentúra.
  • Svedčia o tom naše výsledky a desaťtisíce spokojných komparzistov z našej Facebookovejfanpage. www.facebook.com/komparztv
Registrovať sa

Modeling  & Fotomodeling

Rozhodni sa !
Nepresnívaj svoj život, ži tak, aby si prežíval svoje sny !

Nenechaj sa odradiť
Z každej strany počúvaš a z každej tretej čítaš, čo všetko by mal model spĺňať, a to byť krásny, vysoký a chudý s perfektnými proporciami tela. Tieto pravidlá v dnešnej dobe už dávno neplatia !

Budúca hviezda modelingového priemyslu
V súčasnosti neexistuje typizácia modela. Dominuje rôznorodosť (farba pleti, národnosť, celkový vzhľad). Modelingový priemysel potrebuje všetky typy, rôzne tvary a veľkosti. Predpokladom úspechu a ďalším dôležitým faktom je nájsť tú správnu oblasť v modelingovom priemysle, do ktorej sa hodíš. Aby sme ti v tom trochu pomohli, pripravili sme pre teba zoznam rôznych typov modelingovej práce. V  skratke, ak sa chceš naučiť cudzí jazyk a máš chuť cestovať, môžeš sa vydať aj na dráhu  profesionálneho modelingu.

Profesia model
Samotné slovo model je dnes pojmom a za jeho významom sa ukrýva sen každého mladého človeka. Kým kedysi sa naň pozeralo z výšky, dnes je bežnou profesiou, ktorá dokáže zabezpečiť slušný príjem. Byť modelom znamená predvádzať odevy pre najznámejšie módne domy, luxusné značky, určovať trendy, byť vzorom pre milióny ľudí, objektom túžob na celom svete a v neposlednom rade si užívať svoj luxusný život.

Registrovať sa

Zoznam najčastejších typov kategórií v modelingu

High Fashion
Do tejto kategórie patria modelovia, ktorých môžete vidieť na prehliadkových mólach. Ide o veľmi vysoké a štíhle postavy, ktoré zapĺňajú stránky módnych editoriálov popredných módnych domov požiadavky sú celkom náročné. Dievčatá výška od 170cm do 180cm, s konfekčnou veľkosťou XS-S, veková hranica môže byť od 13 do 25 rokov. Chlapci výška od 180cm do 188cm s dobrou stavbou tela a hruď od  94cm do 106cm, pás 76cm do 81cm, veková hranica môže byť od 15 do 40 rokov. *Veková hranica je špecifická iba pre HighFashion modeling.

Fotomodeling - editorial
Ide o modeling pre fotenie editoriálov na úvodné stránky časopisov a magazínov ako je Vogue, Harper's  Bazaar, Elle atď... požiadavky na modelov sú menej náročnejšie než v High Fashion modelingu, pričom je nutné byť ale fotogenickým typom. Väčšina modelov pracuje v oboch oblastiach. Editoriály  zabezpečujú vysokú popularitu, aj keď sú väčšinou veľmi nízko honorované, patria k neodmysliteľnej súčasti získaniu skutočne dobre platenej zákazky.

Komerčný modeling
Táto kategória je najviac využívaná agentúrami a televíznymi spoločnosťami. Komerčný model má široké spektrum možností v rámci obrovského trhu modelingu, ktorý zahŕňa všetky druhy tlačenej reklamy. A to vrozsahu od reklamy v časopisoch či magazínoch až po reklamy na produktoch v policiach  supermarketov, na bilbordoch a v neposlednom rade nespočetné množstvo fotení pre rôzne katalógy, kampane, televíziu, výstavy a mnohé ďalšie. Veľká výhoda je široká škála možností uplatnenia sa, aj keď nespĺňaš podmienky typu High Fashion modelingu, preto nezúfaj a dobíjaj svet modelingu ako Komerčný Fashion Model.

TV komerciál alebo TVC modeling
Televízna reklama je stále populárny spôsob, ako ovplyvniť spotrebiteľov. Účinkovanie alebo iné vystupovanie v reklame je určené pre všetky vekové kategórie. Táto kategória nemá stanovené žiadne konkrétne kritériá čo sa týka vzhľadu, výšky, konfekcie alebo veku. Každý TV komerciál si vyžaduje úplne niečo iné a táto skutočnosť otvára dvere naozaj každému. Pre túto oblasť nemusíš byť  profesionálny herec alebo model. Na casting pre televízne komerciály chodia všetci, ktorí nemajú problém vystupovať pred kamerou. Väčšiu šancu byť úspešný pri výbere do TV komerciálov majú tí, ktorých zastupujú herecké alebo castingové agentúry, ako je aj spoločnosť Komparz.tv .

Plus veľkosti modeling
Tento typ modelingu je relatívne novým fenoménom, ktorý začal v Spojených štátoch amerických.  Modeloviaplus veľkosti sú známi predovšetkým vyššou váhou a pevnejšou postavou. Zvodné tvary a krivky modelov plus veľkosti, teraz možno pozorovať nielen na vrchole módnych časopisov ale dokonca aj na mólachsvetových týždňoch módy. Crystal Renn je jednou z úspešných a kontroverzných modeliek plus veľkosti pre svetové značky H&M, Jimmy Choo a Gautier. Celkovo stále viac kampani sa zameriava na modelov plus veľkosti s cieľom poukázať na skutočnú diskrimináciu a podporiť boj proti anorexii. Ak premýšľaš nad týmto typom modelingu, nemalo by ti chýbať zdravé sebavedomie, veková hranica sa  pohybuje v rozmedzí od 17 do 35 rokov s výškou minimálne 170cm a konfekčnou veľkosťou (L-XXL). 

Glamour modeling
Je to hra nekonečnej inšpirácie a predstavivosti fotografa. V skratke pôvab, kúzlo, krása, sexepíl, príťažlivosť, elegancia, ilúzia, optický klam sú pojmy, ktoré glamour modeling zdôrazňuje. Hranice  GlamourModelingu sa môžu pohybovať od fotografií spodného prádla a plaviek, až po umeleckú a komerčnú aktovúfotografiu napríklad do pánskych alebo dámskych magazínov. Takéto druhy fotenia  zvyčajne bývajú aj vysoko honorované. Ak sa zaujímaš o Glamour Modeling v takomto prípade výška a  váha nie je rozhodujúca, dôležité je dbať o svoju postavu a dovŕšiť základného minimálneho veku 18 rokov.

Hostesky & Promotéri

Práca formou zábavy
V dnešnej dobe je samozrejmosťou, že lepšie podujatie sa nezaobíde bez profesionálnych hostesiek a  promotérov, ktorí napomáhajú pri registrácií klientov, organizácií podujatia a v neposlednom rade spríjemňujú atmosféru svojou prítomnosťou a profesionálnym vystupovaním.

Túto profesiu obľubujú ženy aj muži, ktorých úlohou je zviditeľniť určitý produkt, značku alebo službu a urobiť to pre zákazníkov atraktívnejšie a viditeľnejšie. Častokrát podporujú ich predaj a v  neposlednom rade zvyšujú prestíž a všeobecné povedomie o samotnej značke či výrobku alebo službe.  Väčšinou sa jedná o študentov, ktorí si touto formou privyrábajú na štúdium a životné náklady.

Existuje mnoho typov akcií, najčastejšie sú:

  • výstaviská
  • firemné podujatia
  • promoakcie a ochutnávky
  • športové podujatia
  • spoločenské podujatia
  • gastronomické podujatia
Registrovať sa

Agentúry & Spoločnosti

Či už ste lokálnou alebo medzinárodnou modelingovou agentúrou, komparzovou agentúrou,  eventovouagentúrou, televíznou produkciou, prípadne iným subjektom vyhľadávajúcim nové tváre do  svojích projektov, alebo spoločnosťou usilujúcov sa o zvýšenie publicity, portál komparz.tv bude pracovať pre vás k dosiahnutiu vašich cieľov. 

Vytvorte si vlastné firemné portfólio a kontaktujte sa s novými tvárami uchádzačov priamo, alebo prostredníctvom agentúry komparz.tv. Nastavte si kritériá a špecifikujte požiadavky na typ uchádzačov ktorých hľadáte. Propagujte svoje služby, úspešné projekty, modelky a modelov. Prezentujte sa viac ako 50-tisícom užívateľov, ktorí mesačne navštívia portál Komparz.tv

Zaraďte sa medzi overené a nami odporúčané agentúry a spoločnosti na najnavštevovanejšom  webovomportáli v oblasti televízie, reklamy a módy na Slovenskom a Českom trhu.

Registrovať sa

Fotografi

Vytvorte si reklamný profil na najnavštevovanejším webovom portáli v oblasti televízie, reklamy a módy na Slovensku a v Čechách. Nájdite a kontaktujte tie správne modelky/modelov pre vaše fotenia a projekty. Propagujte svoju tvorbu a diela pred ostatnými profesionálmi z oboru. Získajte nové kontakty a rozšírte si svoju profesionálnu sieť partnerov medzi agentúrami, produkciami, modelmi a modelkami. Okrem prezentácie prostredníctvom vášho reklamného profilu, môžete vytvárať originálny fotoalbumy s ukážkami vlastnej tvorby. Buďte oslovený novými klientmi.

Registrovať sa

Kreatívni profesionáli

Kategória zlučujúca profesionálnych fashion štylistov, módnych návrhárov, vizážistov, vlasových štylistov a najpovolanejších barberov na Slovensku a v Čechách. Vytvorte si prémiový profil, ktorý stojí menej, ako skvelý obed a pritom vám umožni topovanie vášho profilu a viditeľnosť na očiach, čo najväčšieho počtu potenciálnych klientov. A okrem toho dáva dobrý signál, že na vašej prezentácii vám skutočne záleží.

Registrovať sa